"Dzień przedszkolaka jest właśnie dzisiaj,
to święto Ani, Basi i Krzysia.
W dzień przedszkolaka każdy to wie,
Bawi się z nami, kto tylko chce…."

Dnia 23.09.2015r. obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka! Święto to ustanowione zostało przez Sejm Uchwałą z 13 września 2013r., by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i wychowaniu dzieci. Bo czas spędzony w przedszkolu to czas wypełniony zabawą, różnego rodzaju zajęciami i atrakcjami dla dzieci.

W tym dniu już od rana w naszym przedszkolu wyczuwało się bardzo podniosły nastrój i radość dzieci! Po śniadaniu zamiast zajęć dydaktycznych nasi milusińscy w barwnych strojach wraz z pracownikami placówki ruszyli kolorowym pochodem ulicami miasta. Narobiliśmy trochę hałasu na mieście! Korowód poprowadziła Orkiestra na czele z Panią Anną Kaniszewską Dyrektorem Przedszkola Publicznego w Połańcu oraz małymi krakowiakami i kosynierami z Towarzystwa Kościuszkowskiego. Ponieważ miejscem docelowym spotkania był Plac Uniwersału, całą drogę eskortowali nas policjanci w radiowozach z Komendy Policji w Połańcu.

Część oficjalną na Rynku rozpoczęła Pani Dyrektor Przedszkola, która powitała tak licznie zebranych najmłodszych mieszkańców naszego miasta oraz przybyłych gości: Panią skarbnik Małgorzatę Żugaj, Radnego Powiatu Staszowskiego Jacka Nowaka, Dyrektor Zespołu Ekonomiczno Administracyjnego Oświaty i WychowaniaJadwigę Kralę, Panią Dyrektor Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Połańcu Renatę Wójtowicz, Radnego Zdzisława Kwiatkowskiego….. oraz Przedstawicieli Rady Rodziców: Katarzynę Bąk-Mazur, Edytę Marzec i Kamila Jońcę.

Po uroczystym  odśpiewaniu "Hymnu przedszkolaka" Pani Anna Kaniszewska złożyła wszystkim przedszkolakom serdeczne życzenia, wielu chwil wypełnionych zabawą i nauką, sukcesów, dni pełnych uśmiechu i radości. Następnie przedszkolaki pokazały mieszkańcom Połańca jak umieją wesoło się bawić! Na scenie połanieckiego Rynku zaprezentowały się dzieci z grupy „Biedronki”, „Słoneczka”, „Kotki”, „Koniczynki”, „Smerfy”, „Pszczółki”, „Leśne Ludki”. Dzieci w wierszu, tańcu i piosence pokazały swoje umiejętności artystyczne a niektórzy nawet mieli swoje debiuty sceniczne. Tak przedszkolaki z trzech placówek świętowały  Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka, który już na stałe wpisał się do kalendarza imprez i świąt przedszkolnych w naszych placówkach! Po powrocie do przedszkola tego dnia odbyły się ciekawe zabawy muzyczne, ruchowe, integracyjne. Na salach  bawiliśmy się przy dyskotekowej muzyce, zatańczyliśmy słynne kaczuchy oraz wiele wygibasów. Ta piękna uroczystość dostarczyła nam wielu miłych wrażeń i na pewno będziemy ją długo i ciepło wspominać.