Dnia 20 września 2015r. odbyła się w Galerii Połanieckiej akcja pod hasłem

„Witaj szkoło bezpiecznie i wesoło”.

Głównym celem akcji było przekazanie poprzez zabawę elementarnych zasad związanych z bezpieczeństwem.

Tematyka bezpieczeństwa była, jest i będzie zawsze ważna i potrzebna, dlatego Przedszkole Publiczne w Połańcu wraz z Filiami zawsze jest zaangażowane w tak szczytne akcje. Na pasażu Galerii Połanieckiej wystąpiły przedszkolaki w repertuarze wiersza i piosenki, Dzieci z grupy „Smerfy”, „Kotki”, „Pszczółki”, „Słoneczka” oraz „Koniczynki” za swój występ otrzymały odblaski i odblaskowe czapki. Dla wszystkich małych artystów biorących udział w konkursie plastycznym „Bezpieczna droga do przedszkola”  czekały również miłe upominki. Ciekawe i piękne prace zostały wyeksponowane w budynku Galerii i mogli je podziwiać wszyscy mieszkańcy miasta. Podczas imprezy odbyły się także pokazy pierwszej pomocy prowadzone przez OSP Połaniec oraz gry i konkursy dla dzieci uwieńczone upominkami. Także Pan Policjant ciekawie opowiadał o różnych sytuacjach zagrożenia. Tak wspaniale spędzone niedzielne popołudnie na pewno zaowocuje w przyszłości zdobytą wiedzą z zakresu bezpieczeństwa, która potrzebna jest każdemu małemu przedszkolakowi. Dlatego też od najwcześniejszych lat warto rozpocząć uświadamianie dzieciom grożących im niebezpieczeństw.