W ramach projektu „Przedszkolaki o przyrodę dbają i z Eneą okolicę sprzątają”, dzieci z połanieckich przedszkoli, podjęły kolejną inicjatywę mającą na celu ochronę środowiska. Wraz z wychowawcami i wolontariuszami z Enei Połaniec, maluchy posprzątały las nieopodal Kopca Kościuszki w Połańcu.
440451171 848959497257785 6695961405098579825 n Średni
Połanieckie przedszkolaki po raz kolejny udowodniły, że los naszej planety nie jest im obojętny. Tuż przed długim weekendem majowym, dzieci wybrały się, jak co roku na akcję sprzątania swojej najbliższej okolicy. W porządkowaniu maluchom pomagali wychowawcy oraz wolontariusze Enei Połaniec, która jest partnerem wielu ekologicznych inicjatyw realizowanych przez połanieckie przedszkole.
Akcji sprzątania towarzyszyła pogadanka na temat segregacji odpadów. Dzieci zyskały nie tylko cenną wiedzę, ale także w praktyce nauczyły się jak w prosty sposób mogą zadbać o swoje najbliższe otoczenie.
- Ważne jest, aby dzieci od najmłodszych lat kształtowały postawy proekologiczne i miały świadomość konieczności dbania o otaczającą nas przyrodę. Dlatego też cieszymy się, że dzięki wsparciu Enei możemy realizować kolejne projekty związane z ochroną środowiska, a nasze wspólne działania przynoszą pozytywne efekty – powiedziała Anna Kaniszewska, dyrektor połanieckiego przedszkola.
Podczas tegorocznej akcji sprzątania dzieci zauważyły, że śmieci jest dużo mniej niż w ubiegłych latach, co dodatkowo cieszy i oznacza, że świadomość ekologiczna społeczności rośnie, przynosząc widoczne rezultaty.

Przedszkole Publiczne w Połańcu