Dnia 7 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Zdrowia i Dzień Pracownika Służby Zdrowia, dlatego też nasze przedszkole odwiedziły panie pielęgniarki. Pani Ewa Tałaj i Pani Katarzyna Łańka zawitały do naszej placówki, aby podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem z najmłodszymi. Wizyta Pań pielęgniarek w naszej placówce miała na celu propagowanie zdrowego stylu życia oraz edukację zdrowotną wśród najmłodszych mieszkańców naszej społeczności.
434582396 835759835244418 5136324842916113328 n
W trakcie ich pobytu, dzieci miały niepowtarzalną okazję zapoznać się z pracą pielęgniarki oraz dowiedzieć się, jak ważne jest dbanie o swoje zdrowie od najmłodszych lat życia. Program wizyty obejmował szereg zajęć, które angażowały dzieci i rozbudzały ich ciekawość.
Jednym z głównych punktów programu był warsztat dotyczący higieny jamy ustnej. Panie pielęgniarki zaprezentowały dzieciom, jak prawidłowo myć zęby i dlaczego jest to ważne dla zapobiegania chorobom.
Fascynującym elementem spotkania było omówienie zdrowego odżywiania. Dzieci dowiedziały się o znaczeniu różnorodnej i zbilansowanej diety oraz zostały zachęcone do spożywania warzyw, owoców i produktów pełnoziarnistych.
420770518 835759805244421 1209316866563253233 n
Nie zabrakło również nauki podstawowych zasad bezpieczeństwa. Pani Ewa i Pani Kasia przypomniały dzieciom, jak ważne jest unikanie niebezpiecznych sytuacji oraz jak postępować w przypadku drobnych urazów czy otarć skórnych.
Wizyta Pań pielęgniarek w przedszkolu była nie tylko źródłem wiedzy, ale również inspiracją do dbania o swoje zdrowie i aktywny tryb życia. Dzieci z uśmiechem na twarzach i pełne entuzjazmu rozmawiały o swoich nowych doświadczeniach i zdobytym poznaniu na temat zdrowia i bezpieczeństwa. Takie inicjatywy nie tylko integrują społeczność, ale także przyczyniają się do budowania świadomości zdrowotnej już od najmłodszych lat.
Gorąco dziękujemy Pani E. Tałaj i K. Łańka za przeprowadzenie prozdrowotnych warsztatów dla przedszkolaków.

Dorota Golonka
Julia Mendyk