Dnia 23 marca 2024 r. grupy "Słoneczka" i "Krasnoludki" otuliła aura pełna czystej wody podczas obchodów Dnia Wody. Dzieci przybyły ubrane w odcienie błękitu, gotowe do odkrywania tajemnic tego niezwykłego żywiołu, który stanowi fundament życia dla ludzi, zwierząt i roślin.
420770522 835758091911259 2744658345142478524 n
Wielką radość sprawił naszym małym odkrywcom teatrzyk kukiełkowy zatytułowany "Komu niezbędna jest woda", który w mistrzowskiej formie przedstawili opiekunowie grupy. Dzieci przeniosły się w wędrówkę kropel wody, zgłębiając sekrety narodzin deszczu.
W czasie zabaw badawczych nasi wychowankowie odkrywali fascynujące fakty i ciekawostki na temat wody. Eksperymentowaliśmy z rozpuszczalnością różnych substancji, testowaliśmy, co unoszą kropelki, a co tonie, oraz kontemplowaliśmy wodę w jej różnych stanach skupienia. Wyjątkową frajdę sprawił dzieciom eksperyment z "wirującymi rodzynkami". Nasi mali badacze doświadczali kontaktu z wodą za pomocą wszystkich swoich zmysłów, poznając jej różnorodne właściwości: smak, zapach, kolor. Rozwiązując zagadki, wsłuchiwaliśmy się w dźwięki deszczu, strumienia, burzy i morza.
Dzieci dowiedziały się o różnych sposobach wykorzystania wody i nauczyły się, jak dbać o nią podczas codziennych czynności. Wspólnie zaśpiewaliśmy piosenkę "Mamo, tato, wolę wodę", oddając hołd temu najcenniejszemu zasobowi natury.
434588049 835758151911253 3417419763625765573 n
Podczas uroczystych obchodów Dnia Wody, nasze przedszkolaki zostały uświadomione o niezwykłej roli, jaką pełni woda w życiu człowieka. Przekazałyśmy im, że woda nie tylko daruje nam zdrowie i życie, lecz także napełnia serca radością.

Anita Wróbel
Dorota Golonka