„Za oknami zima sypie śniegiem białym,
Zawitała do nas w majestacie całym.
Szczypie wszystkim nosy, skrzypi pod butami
A my jedziemy na wycieczkę busem, nie saniami.
Co w „Promyku” robiliśmy? Zaraz się dowiecie-
To były najlepsze warsztaty na świecie!”
Mikołajkowe warsztaty kulinarne w Zajeździe „Promyk”
Może być zdjęciem przedstawiającym 9 osób i tekst „zajazd PROMYK”
Dzieci z Przedszkola Publicznego w Połańcu (gr. „Żabki” oraz „Kotki”), korzystając z zaproszenia Pani Michaliny Laski, w dniach 04-05.12.2023r. udały się na kulinarne warsztaty do pobliskiego Zajazdu „Promyk”.
Już na samym wejściu przedszkolaki zamieniły się w kucharzy, a to za sprawą czerwonych czapek i fartuszków kucharskich. Najpierw zwiedziliśmy zaplecze kuchenne: ogromne garnki, patelnie, piece, urządzenia do krojenia, szatkowania…. ochów i achów nie było końca. Mogliśmy zobaczyć jak wygląda składanie zamówień, ich realizacja oraz wydawanie (tzw. „serwis!”). Aż ślinka ciekła czując unoszące się aromaty. Wszyscy z apetytem skonsumowali przygotowany poczęstunek: kolorowe kanapki, frytki, aromatyczny kompot. Dodał on nam siły i energii do dalszych działań, ponieważ czekała już kolejna niespodzianka. Uczestniczyliśmy w przygotowaniu ciasta piernikowego. Radość dzieci była ogromna. Każde, wyposażone w wałek, foremki i porcję ciasta samodzielnie zrobiło pierniczki dla Mikołaja (dla siebie również). W czasie, gdy piece wypiekały ciastka przedszkolaki korzystając z wcześniej przygotowanych pierniczków, kolorowych lukrów oraz cukrowych posypek oddały się słodkiemu dekorowaniu.
W tak ciepłej, rodzinnej atmosferze czas mijał bardzo szybko. Wyposażeni w pojemniki pełne aromatycznych ciastek wróciliśmy do przedszkola.
Bardzo dziękujemy Pani Michalinie Lasce za wspaniały prezent mikołajkowy dla naszych wychowanków oraz wszystkim pracownikom Zajazdu „Promyk” za tak ciepłe przyjęcie. Mamy nadzieję, że to dopiero początek naszej współpracy.
Zajazd Promyk