„Czytanie dobrych książek jest niczym rozmowa z najwspanialszymi ludźmi
minionych czasów” Kartezjusz

W ramach projektu „W magicznym świecie teatru” DZIAŁAJ LOKALNIE 2023 Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce, którego celem jest zapoznanie ze sztuką teatralną, poznanie i wykorzystanie środków wyrazu artystycznego oraz w ramach realizacji Rocznego Planu Pracy „Kurtyna w górę”, dzieci z grup starszych tj. 5-6-latków odwiedzili Miejsko-Gminną Bibliotekę w Połańcu.

Może być zdjęciem przedstawiającym 8 osób, zabawka i tekst

Przez prawie tydzień dzieci dobywały piesze wycieczki do biblioteki, a Panie Bibliotekarki prezentowały nam bajkę kamishibai pt.: „Jesienny bal w lesie” Barbary i Tomasza Piątkowskich. Oprócz treści płynącej z bajki, dzieci dowiedziały się co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachować.  Zobaczyły także jak wygląda karta czytelnika oraz poznały zasady wypożyczania książek. W trakcie pobytu w bibliotece, dzieci rozwiązywały zagadki związane z postaciami z bajek i baśni. Przedszkolaki znakomicie sobie poradziły. Panie Bibliotekarki pokazały także dzieciom, gdzie znajduje się przeznaczony specjalnie dla nich regał z książkami. Przedszkolakom bardzo spodobały się kolorowe i bogato ilustrowane książeczki, które z chęcią oglądały. Spotkanie odbywało się w miłej, pełnej uśmiechów i wrażeń atmosferze. Dla wielu przedszkolaków, były to niezapomniane chwile.

Serdecznie dziękujemy p. Dyrektor i p. Bibliotekarkom: w szczególności p. Ewie Matyjas z Miejsko-Gminnej Biblioteki w Połańcu za chwile z literaturą i teatrem.

E. Wojnarowska

Zapraszamy do galerii zdjęć