W ramach realizacji projektu „Las tlen produkuje i przedszkolaków raduje” przy wsparciu Enei Elektrowni Połaniec, starszaki z Przedszkola Publicznego w Połańcu wzięły udział w zajęciach dydaktyczno-wychowawczych nt. „Czyste powietrze dla każdego”. Inicjatywa Działaj Lokalnie - Przedszkole Publiczne w Połańcu od września realizuje projekt konkursowy „Działaj Lokalnie 2021r.” z Programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i Fundację Aktywizacji i Rozwoju. Celem zajęć było uświadomienie dzieciom, że powietrze jest niezbędne do życia, a jego czystość jest źródłem zdrowia. Dzięki przeprowadzonym eksperymentom dzieci dowiedziały się jakie właściwości ma powietrze. Miały także okazję poznać postać Atmoludka, który przybliżył im temat powietrza, jego zanieczyszczeń, rodzaje dymów oraz ich wpływ na  nasze życie i środowisko. Starszaki obejrzały również projekcję filmów „Nie taki prąd straszny” oraz „W kontakcie z naturą”. Na zakończenie dzieci otrzymały upominki od Elektrowni Enea Połaniec. Przeprowadzone zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród przedszkolaków i bez wątpienia były kolejnym niezwykle ważnym krokiem  w kształtowaniu postaw ekologicznych naszych wychowanków.

P. Mazur