,,Dobre słowa nie kosztują dużo,
 choć czynią wiele dobrego”.  
Blaise Pascal


Prawdziwej życzliwości nie można kupić, jednak można jej doświadczyć. Życzliwości nie trzeba się specjalnie uczyć, wystarczy ją okazywać. Każdego dnia w domu, w przedszkolu, szkole, w sklepie, na ulicy… Dnia 22.11.2021r. z serdecznymi pozdrowieniami barwnym i hucznym korowodem przybyli do nas uczniowie wraz z opiekunami z Szkoły Podstawowej w Połańcu. Choć na dworze było szaro i ponuro to i tak nie przeszkodziło nam to w spotkaniu się na placu przedszkolnym czy wymianie powitań przez okna placówki. Przyjazne nastawienie naszych starszych kolegów, uśmiechy, miłe słowa i gesty spowodowały, że od razu zrobiło nam się milej na sercu! Natomiast ci najmłodsi okazując wzajemną sympatię podarowali uśmiechnięte słońce rozsyłające dla wszystkich promyczki życzliwości.

258888850 1352276865192693 7007894396075978107 n

Pamiętajmy, że warto pielęgnować życzliwość bo w niej tkwi niesamowita siła. Uśmiech, dobre słowo, pomoc przy drobnych rzeczach, filiżanka ciepłej herbaty, otwarcie komuś drzwi do sklepu to mało, a zarazem tak wiele. Moc jest w TOBIE! Zacznij od dziś!

Pozdrawiamy życzliwie! 😊

B. Mika