fantazji, szczypta radości -

Niech w naszym przedszkolu bajka zagości!”

Każdy z nas ma swoje ulubione baśnie i bajki. Lubimy występujące w nich postacie, często wykorzystujemy płynące z nich morały bądź gagi sytuacyjne. Jednym słowem towarzyszą nam one od najmłodszych lat do późnej starości.

Dnia 5 listopada swoje święto mają wszystkie bajkowe postacie, dlatego też nasze przedszkolaki postanowiły je uczcić. Jakimś magicznym sposobem, na pewien czas, zniknęły wszystkie ciocie, panie i inni pracownicy przedszkola. W zamian pojawiły się wróżki, czarodziejki, księżniczki. Od czasu do czasu w drzwiach przedszkolnych sal ukazywały się postacie Kubusia Puchatka z Tygryskiem oraz Czerwony Kapturek z koszykiem niespodzianek. W towarzystwie bajkowych gości dzieci miały okazję sprawdzić swoją wiedzę z zakresu „Świata Bajek i Baśni” odgadując nazwy postaci ukrytych w czarodziejskiej skrzyni, wziąć udział w konkursie „Prawda – Fałsz” wykorzystując kolorowe emotikony, rozegrać zespołowe konkurencje o „Magiczne Dynie” poprawnie odgadując zagadki i zmierzyć się z wieloma innymi bajecznymi wyzwaniami. Na niektórych salach zagościły również bajkowe teatrzyki kukiełkowe oraz  inscenizacja wiersza J. Brzechwy pt. „Rzepka”  wykonana w języku angielskim, w ramach programu „Erasmus+”. Nie obeszło się też bez nagród, którymi były „Tańce przy bajkowych nutach  w zaczarowanych butach” oraz symboliczne dyplomy.

Tego dnia na każdej dziecięcej twarzy gościła radość i duma z dobrze wykonanych wyzwań. Wszyscy wykazali się ogromną wiedzą oraz sprytem.

Dziękujemy bajkowym gościom za dzień pełen pozytywnych wrażeń, mamy nadzieję, że w przyszłym roku też nas odwiedzą, może na latającym dywanie?

Rzepka D

.