Korzystając z uroków pogodowych złotej polskiej jesieni, przedszkolaki z grupy „Kotki”, spotkały się na przedszkolnym  parkingu z przedstawicielami Komendy Powiatowej Policji w Staszowie: Panem Tomaszem Wójcikiem oraz Panem Arturem Konatem.

Panowie Policjanci przekazali dzieciom wiele cennych rad i wskazówek dotyczących:

- bezpiecznego poruszania się w pobliżu drogi,

- kontaktów z nieznajomymi osobami,

- prawidłowego zachowania w przypadku zetknięcia się z bezpańskimi zwierzętami.

Przedszkolaki z wielkim zaciekawieniem słuchały opowieści o sytuacjach, w których interweniowali nasi goście. Jednakże największą frajdę sprawiła im możliwość zwiedzenia radiowozu, włączenia sygnalizacji świetlnej, dźwiękowej oraz nadanie komunikatu słownego. Wszystkie chętne „Kotki” mogły przymierzyć policyjną czapkę, kamizelkę odblaskową, potrzymać policyjnego lizaka i pałkę. Za pomocą drogomierza kołowego mierzyliśmy wyznaczone przez Panów Policjantów odległości, a apteczka miała wielkość dużej torby podróżnej.

Na zakończenie nasi goście wyczerpująco odpowiedzieli na wszystkie dziecięce pytania, a w trosce o nasze bezpieczeństwo obdarowali nas odblaskowymi opaskami. Oczywiście „Kotki”  również miały prezent dla gości: pamiątkową laurkę oraz piosenkę „To my przedszkolaki”.

Bardzo dziękujemy za poświęcony nam czas, cenną lekcję oraz pyszne słodkości.

D. Rzepka, B. Laska