W Przedszkolu Publicznym w Połańcu ciekawy jest każdy dzień, jednak szczególnie atrakcyjne są te, w których organizujemy dla naszych milusińskich i ich Rodziców imprezy i uroczystości. I tak właśnie było 20.10.2021r., gdzie nasza społeczność przedszkolna uczestniczyła w kreatywnym, plenerowym konkursie rodzinnym o tematyce ekologicznej pt. „DRZEWO W RAMCE”.

głowne 2

To wyjątkowe działanie zrealizowaliśmy z inicjatywy Działaj Lokalnie, w ramach projektu „Las tlen produkuje i przedszkolaków raduje” - dzięki udziałowi w konkursie grantowym „Działaj Lokalnie 2021r.” (Program Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowany przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i Fundację Aktywizacji i Rozwoju).

Miejscem tego niezwykłego wydarzenia był plac przy Kopcu Kościuszki w Połańcu. Celem konkursu było uwrażliwienie na piękno jesiennej przyrody, wdrażanie do pracy w zespole, integracja środowiska przedszkolnego a także zachęcanie do aktywnego spędzania czasu wolnego.

Zadanie polegało na ułożeniu kompozycji drzewa w ramce z materiału przyrodniczego leżącego na ściółce, zebranego na wspólnym rodzinnym spacerze po lesie. Dzięki pomysłowości dzieci oraz zaangażowaniu ich rodziców powstały znakomite i zachwycające dzieła sztuki - artystyczne, bajkowe, przestrzenne. „Drzewa w ramkach” można było podziwiać wzdłuż chodnika prowadzącego na Kopiec. Jury w składzie dzieci, Pani Dyrektor A. Kaniszewskiej oraz pięknej Pani Jesieni - przyznało wszystkim uczestnikom I miejsca. Uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni dyplomami, grami i kolorowankami. Serdecznie gratulujemy!!!

Dodatkowymi atrakcjami spotkania były zabawy ruchowe poprowadzone przez nauczycielki: Panią Jesień - E. Wojnarowską oraz Panią M. Mikodę, J. Kuś-Mazur i A. Wróbel. Po stworzeniu pięknych prac czekała na wszystkich jeszcze jedna nagroda - gorący poczęstunek – herbatka i kiełbaski z ogniska, które bardzo wszystkim smakowały.

Organizatorzy konkursu dziękują wszystkim rodzinom za udział w wydarzeniu oraz wesołą zabawe.

Beata Mika

Głowne 1