Dnia 6 października 2021 r. przedszkolaki z grupy „Kotki” skorzystały z zaproszenia  Pani Magdaleny Sumary i raźnym krokiem powędrowały do pobliskiej biblioteki, by w towarzystwie Krasnala Hałabały zwiedzić to magiczne miejsce i zapoznać się z czasopismem „Świerszczyk”.

Już na początku wizyty czekała na nas spora niespodzianka - zwiedzanie działu dla dzieci starszych w labiryncie regałów z książkami – Pani Bibliotekarka pokazała i omówiła wszystkie zalety korzystania z tego miejsca:

- wypożyczanie książek, czasopism,

- możliwość odrabiania lekcji,

- super wyposażone stanowiska komputerowe.

Następnym etapem wycieczki był dział dziecięcy. Tutaj przywitała nas Pani Ewa Matyjas. Dzięki niej „Kotki” dowiedziały się co trzeba zrobić, by móc wypożyczać książki, korzystać z gier planszowych czy komputera. Jednakże najważniejszym punktem zwiedzania było zapoznanie się z postacią Pani Lucyny Krzemienieckiej – polskiej pisarki, autorki wielu popularnych utworów dla dzieci, np.: „Z przygód Krasnala Hałabały”.  Przedszkolaki obejrzały przedstawienie  do wiersza „Kapelusznik” w wykonaniu pań z biblioteki; oczywiście byli też aktorzy ochotnicy. Potem wszyscy mogli pooglądać czasopismo „Świerszczyk” oraz interesujące ich książki.

Piesza wycieczka do biblioteki wpisuje się w realizowany przez naszą grupę Ogólnopolski Projekt Edukacyjny „Oto Hałabała – zna go Polska cała”.

Bardzo dziękujemy za zaproszenie i miłe przyjęcie.

D. Rzepka, B.Laska