W środowe przedpołudnie 17 października 2012 roku przedszkolaki z grupy Krasnoludki odwiedziły Izbę Regionalną w Publicznej Szkole Podstawowej w Połańcu.

Dzieci dowiedziały się w jakich warunkach żyli dawniej ludzie i jakich używali przedmiotów.

Zobaczyły jak wyglądał pokój i kuchnia, mogły też dotknąć starego łóżka z pościelą, zabawek z drewna, kołowrotka,

żelazek z duszą, maszyny do szycia, wanienki do kąpieli i tarki do prania. Chłopców bardzo zaciekawiły stare

urządzenia do pracy na polu. Zgromadzone eksponaty oraz wyposażenie „szkolnego muzeum” w przedmioty

codziennego użytku uzmysłowiły dzieciom, jak wiele pracy, trudu i czasu wkładali dawniej ludzie w wykonywanie

codziennych obowiązków.

Przedszkolaki z ogromnym zainteresowaniem słuchały opowieści o dawnym życiu.

Dzięki tej wizycie nasze maluchy przeniosły się na chwilę do świata którego wcześniej nie znały.

Mieliśmy również możliwość wpisania się do księgi gości.

Serdecznie dziękujemy Dyrekcji Szkoły Podstawowej w Połańcu za umożliwienie

odwiedzenia izby przez nasze przedszkolaki!