Aktualności

W tym roku Przedszkole Publiczne w Połańcu we współpracy z Elektrownią Enea przystąpili do realizacji  projektu „Przedszkolaki z Eneą o przyrodę i zdrowie dbają” w ramach którego odbędą się 4 działania. W dniu 18 kwietnia 2024 roku na scenie połanieckiego Centrum Kultury i Sztuki odbyło się pierwsze działanie: XXIV Przegląd Zespołów Przedszkolnych „Ekologia w wierszu i piosence”. Wzięło w nim udział 10 zespołów czyli 180 przedszkolaków w wieku 5,6 lat z Miasta i Gminy Połaniec oraz Gminy Pacanów.  Impreza odbyła się pod honorowym patronatem Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty Piotra Łojek. Organizatorami przeglądu byli: Przedszkole Publiczne w Połańcu oraz Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu. Z dużym zainteresowaniem występy oglądali zaproszeni goście: Pan Jacek Benedykt Nowak Burmistrz Miasta i Gminy Połaniec, Radni Rady Miejskiej, przedstawiciele Enea Elektrowni Połaniec Katarzyna Masłowska-Bryk oraz Łukasz – Starsi Specjaliści do spraw Ochrony Środowiska, a także dyrektorzy, kierownicy, pracownicy placówek oświatowych z instytucji i zakładów pracy w naszym mieście i gminie, rodzice, opiekunowie i dzieci.

438082293 841623167991418 8761986856869484859 n 

Tematyka ekologiczna jest jednym z priorytetów w połanieckim przedszkolu „Wszystkim nam  leży na sercu jak najlepsze przygotowanie każdego dziecka do szanowania przyrody, stąd treści wyśpiewane i wytańczone  na scenie przez najmłodszych, które uczą postaw ekologicznych” – powiedziała Anna Kaniszewska Dyrektor Przedszkola Publicznego w Połańcu.

Jako pierwsze swoją inscenizację pt. „Jak Kapturek uczył dzieci, że w lesie się nie śmieci” zaprezentowały dzieci z grupy „Elfy” z Przedszkola Publicznego w Połańcu Filia nr 1. Do występu przygotowały je Panie: Elżbieta Prajs, Marlena Kwapisz. Centrum Administracyjne Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych Zgromadzenia Sióstr Kanoniczek Ducha Świętego „Dom Ojca Gwidona Nr 1 i Nr 2” w Pacanowie reprezentowała wychowanka Nikola Kuchta, w utworze „Świat ma tyle barw”. Do występu Nikolę przygotowała Siostra Mariana Krzysiek oraz Siostra Ewelina Głód.  Grupa integracyjna „Kotki” z Przedszkola Publicznego w Połańcu zaprezentowała spektakl pt. „Na ratunek Ziemi”. Dzieci do występu przygotowały Panie nauczycielki: Monika Mikoda, Bożena Laska, Justyna Kuś-Mazur. Następnie sceną zawładnęły wychowankowie z Niepublicznego Punktu Przedszkolnego w Ratajach Słupskich  - grupa „Kotki” w repertuarze: 1 grupa zaprezentowała utwór „Mali strażnicy przyrody”,  2 grupa: „Dobre rady na odpady”. Dzieci do występu przygotowały Panie: Agata Wilk, Katarzyna Stachowiak. Duże brawa za swój występ otrzymały dzieci z grupy „Koniczynki” z Przedszkola Publicznego w Połańcu Filia nr 2 za program artystyczny „Taniec dla Ziemi”, do występu przygotowały przedszkolaków Panie Joanna Kicińska, Monika Liśkiewicz. Grupa „Mali Odkrywcy” z Przedszkola Publicznego im. Świętego Jana Pawła II w Ruszczy zaprezentowała program artystyczny pt. „Zielona wróżka i jej magiczna moc”. Program przygotowany został pod kierunkiem Pani Alicji Śmiszek. Dzieci z Oddziału Przedszkolnego przy Publicznej Szkole Podstawowej  im. T. Kościuszki w Połańcu zaprezentowały program artystyczny pt. „Woda - największy skarb”. Wychowanków  przygotowały Panie: Karolina Łukaszek oraz Agnieszka Malińska. Montaż słowno-muzyczny pt. „Eko żabki” przedstawiła grupa „Motylki” z Przedszkola Publicznego w Połańcu. Do występu przygotowały je Panie: Wioletta Żak, Paulina Mazur. Oddział Przedszkolny czyli grupa „Wesołe Smyki” ze Szkoły Podstawowe w Zrębinie przedstawiła  widowisko artystyczne „Ekologia to jest wszystko, dbaj o swoje środowisko!”.  Małych aktorów przygotowały Panie: Katarzyna Wojdan, Małgorzata Podsi, Marzena Hałońska. Dziesiąty zespół jaki wystąpił to grupa „Smerfy” z Przedszkola Publicznego w Połańcu. Przedstawienie nosiło tytuł „Zielona bajka”. Dzieci przygotowały Pani Urszula Kaszuba oraz Pani Monika Szywała.

Dnia 21 marca obchodzimy Dzień Osób z Zespołem Downa, a 2 kwietnia Dzień Świadomości  Autyzmu.

Może być zdjęciem przedstawiającym co najmniej jedna osoba

Przedszkole Publiczne w Połańcu aktywnie zaangażowało się w akcje Fundacji Coś Dobrego i w tym roku przedszkolaki wzięły udział w marszu Kolorowych Skarpetek oraz Biegu Świadomości Autyzmu. 21 marca przeszliśmy ulicami miasta w kolorowych skarpetach na znak solidarności z osobami z Zespołem Downa. Marsz został poprzedzony prelekcją o tolerancji i akceptacji dla osób z trisomią 21 chromosomu. Dnia 5 kwietnia na boisku szkolnym Szkoły Podstawowej w Połańcu odbył się Bieg Świadomości Autyzmu. Wydarzenie to służyło nie tylko podkreśleniu wyzwań z jakimi borykają się osoby z Autyzmem w życiu codziennym ale co najważniejsze,  pokazaliśmy naszą akceptację dla osób ze spektrum. Dzieci zaakcentowały swoje wsparcie ubierając się na niebiesko i z ogromnym zaangażowaniem wzięły udział w biegu.  Dzieciom towarzyszył Pan Burmistrz Miasta i Gminy Połaniec Jacek Benedykt Nowak oraz Pani Dyrektor Przedszkola Publicznego w Połańcu Anna Kaniszewska, którzy stanęli w szranki na bieżni z przedszkolakami.

Może być zdjęciem przedstawiającym 13 osób

Każdy uczestnik otrzymał fantastyczny medal, który został zakupiony przez rodziców, a całkowity dochód był cegiełką dla Fundacji Coś Dobrego za co serdecznie dziękujemy. Nauczyciele i pracownicy przedszkola również wsparli fundację zakupując koszulki z logo fundacji. Medale każdemu biegaczowi wręczył uroczyście Pan Burmistrz i Pani Dyrektor. Chcielibyśmy aby świat podobnie jak my okazał dzieciom z Autyzmem swoje wsparcie nie tylko od święta ale każdego dnia. Dlatego w naszym przedszkolu podejmujemy wiele akcji edukacyjnych, które mają na celu integrowanie naszych dwóch światów. Pomimo, że dzieci ze spektrum zachowują się inaczej, że inaczej patrzą na świat są tacy sami jak my. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie. 

Justyna Kuś- Mazur

                                                                                  Mikoda Monika

Zapraszamy do naszej galerii

F1 Średni

Dodaj trochę treści 1

Podkategorie