11 listopada 1918 zapamiętamy już na zawsze…

Właśnie tego dnia, po 123 latach niewoli, Polska odzyskała niepodległość. Dlatego też każdego roku 11 listopada obchodzimy nasze święto narodowe11 listopada 2021

– Święto Niepodległości.

Pielęgnując tradycje oraz patriotyzm 10 listopada 2021 r. w naszym przedszkolu obchodziliśmy rocznicę odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Grupy dzieci starszych przygotowały uroczystą inscenizację, niestety z uwagi na obecną sytuację nie mogła podziwiać nas publiczność, jednak i na to udało się znaleźć sposób. Został stworzony film, który jest zamieszczony na stronie internetowej Przedszkola, dzięki temu w każdej chwili można podziwiać piękne występy. Wszystkie dzieci z naszego przedszkola słowem i piosenką oddały miłość do Ojczyzny oraz szacunek bohaterom i symbolom narodowym.

Tego dnia również wzięliśmy udział w akcji ,,Szkoła  do hymnu“. Dzieci z Panią Dyrektor i personelem placówki dokładnie o godz. 11:11 wspólnie choć jednak osobno, bo ze względu na panującą pandemię w swoich salach odśpiewały nasz hymn, przyłączając się tym samym do placówek oświatowych z całej Polski, które w ten sposób uczciły rocznicę odzyskania Niepodległości.

Uroczystość ta z pewnością zapadnie wszystkim głęboko w pamięci. Dzień, który przeżyliśmy dumnie i z uśmiechem na twarzy, na pewno przyczyni się do kształtowania patriotycznych postaw naszych małych przedszkolaków.

Justyna Kuś-Mazur

Monika Mikoda