Aktualności

Dnia 21 marca obchodzimy Dzień Osób z Zespołem Downa, a 2 kwietnia Dzień Świadomości  Autyzmu.

Może być zdjęciem przedstawiającym co najmniej jedna osoba

Przedszkole Publiczne w Połańcu aktywnie zaangażowało się w akcje Fundacji Coś Dobrego i w tym roku przedszkolaki wzięły udział w marszu Kolorowych Skarpetek oraz Biegu Świadomości Autyzmu. 21 marca przeszliśmy ulicami miasta w kolorowych skarpetach na znak solidarności z osobami z Zespołem Downa. Marsz został poprzedzony prelekcją o tolerancji i akceptacji dla osób z trisomią 21 chromosomu. Dnia 5 kwietnia na boisku szkolnym Szkoły Podstawowej w Połańcu odbył się Bieg Świadomości Autyzmu. Wydarzenie to służyło nie tylko podkreśleniu wyzwań z jakimi borykają się osoby z Autyzmem w życiu codziennym ale co najważniejsze,  pokazaliśmy naszą akceptację dla osób ze spektrum. Dzieci zaakcentowały swoje wsparcie ubierając się na niebiesko i z ogromnym zaangażowaniem wzięły udział w biegu.  Dzieciom towarzyszył Pan Burmistrz Miasta i Gminy Połaniec Jacek Benedykt Nowak oraz Pani Dyrektor Przedszkola Publicznego w Połańcu Anna Kaniszewska, którzy stanęli w szranki na bieżni z przedszkolakami.

Może być zdjęciem przedstawiającym 13 osób

Każdy uczestnik otrzymał fantastyczny medal, który został zakupiony przez rodziców, a całkowity dochód był cegiełką dla Fundacji Coś Dobrego za co serdecznie dziękujemy. Nauczyciele i pracownicy przedszkola również wsparli fundację zakupując koszulki z logo fundacji. Medale każdemu biegaczowi wręczył uroczyście Pan Burmistrz i Pani Dyrektor. Chcielibyśmy aby świat podobnie jak my okazał dzieciom z Autyzmem swoje wsparcie nie tylko od święta ale każdego dnia. Dlatego w naszym przedszkolu podejmujemy wiele akcji edukacyjnych, które mają na celu integrowanie naszych dwóch światów. Pomimo, że dzieci ze spektrum zachowują się inaczej, że inaczej patrzą na świat są tacy sami jak my. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie.

Justyna Kuś- Mazur

Mikoda Monika

Zapraszamy do naszej galerii

F1 Średni

Dodaj trochę treści 1

„Wielkanoc nadchodzi, więc życzyć nie szkodzi…”
420243833 826821009471634 4642668829807079404 n
Wraz z nadchodzącą Wielkanocą, przedszkola przygotowują się do świątecznych obchodów, wprowadzając zarówno dzieci jak i całą społeczność w atmosferę radości i tradycji związanych z tym wyjątkowym świętem. Jak co roku wraz z pierwszymi promieniami wiosennego słońca, dzieci z połanieckich przedszkoli wraz z barwnym kogucikiem i gaikiem wielkanocnym, wyruszyły ulicami miasta życząc wszystkim Wesołego Alleluja!
Zgodnie z tradycją, przy dźwiękach radosnych przyśpiewek dzieci z grupy „Biedronki” z Przedszkola Publicznego w Połańcu oraz „Smerfy” z Filii nr 1 wraz z Panią Dyrektor Anną Kaniszewską oraz wychowawcami, kultywując świąteczne zwyczaje odwiedziły zaprzyjaźnione placówki. W barwnych strojach, ze śpiewem na ustach obie grupy przekazały wielkanocne życzenia w instytucjach takich jak: Bank Spółdzielczy, Ośrodek Sportu i Rekreacji – Pływalnia „Delfin”, Warsztaty Terapii Zajęciowej, Środowiskowy Dom Samopomocy, Enea Elektrownia Połaniec, Enea Bioenergia, Urząd Miasta i Gminy, Centrum Kultury i Sztuki, Biblioteka Publiczna, Szkoła Podstawowa, Firma Polprzem. W barwnym korowodzie starszaki odwiedziły również swoich najmłodszych kolegów ze Żłobka „Kraina Malucha”. Przedszkolaki z wielkim zaangażowaniem prezentowały przygotowane programy artystyczne, przepełnione ludowymi przyśpiewkami i tańcami. Przy okazji składania życzeń, mali artyści wręczyli zebranym symboliczne świąteczne upominki. W podziękowaniu za piękne występy, dzieci otrzymały od zgromadzonych gromkie brawa oraz słodkie podarunki, za które serdecznie dziękujemy.
Zwyczaj chodzenia z wielkanocnym kogucikiem, utwierdził nas w przekonaniu jak ważne jest pielęgnowanie zwyczajów, tradycji i kultury. Z okazji zbliżających się świąt „zdrowia, szczęścia winszujemy…”.
WESOŁYCH ŚWIĄT WIELKIEJ NOCY!
P. Mazur