9 września 2014r. w grupie „Słoneczka” odbyły się zajęcia otwarte z czynnym udziałem rodziców. W tym dniu do przedszkola zawitały „zwierzątka” z ogromnymi koszami owoców i warzyw.

Maluszki omawiały ich wygląd i poznawały za pomocą różnych zmysłów. Były też zagadki, zabawy inscenizowane z piosenkami, owocowe puzzle oraz smaczne kompozycje z owoców i warzyw. Na zakończenie była oczywiście degustacja dzieł.

W tym dniu rodzice mieli okazję zaobserwować zachowanie swojego dziecka na tle grupy rówieśniczej. Mogli zauważyć jego mocne strony, dowiedzieć się, jak dziecko radzi sobie w różnych sytuacjach. Mięli też możliwość uczestnictwa w zabawie i działaniu, przez co stali się aktywnymi uczestnikami procesu edukacyjnego swych dzieci.