Dnia 28 lutego 2024r., grupa „Elfy” miała okazję uczestniczyć w wielkanocnych warsztatach, której organizatorem był Środowiskowy Dom Samopomocy w Połańcu oraz Stowarzyszenie Aktywności Lokalnej „Bez Granic”. Podczas zajęć przedszkolaki wraz z podopiecznymi samodzielnie tworzyły przepiękne palmy wielkanocne, wykorzystując naturalne surowce (gałązki bukszpanu, zasuszone trawy, zboża) oraz kwiaty z kolorowej krepiny i bibuły.  Dzieci z ogromnym zapałem dobierały ozdoby do swoich palm. Przy pomocy podopiecznych i pracowników mocowały je za pomocą nitki, wykańczając kolorowymi tasiemkami oraz wstążkami. Podczas warsztatów powstały barwne palmy wielkanocne, każda inna i każda wyjątkowo piękna. Z pewnością będą piękną ozdobą domów przedszkolaków oraz zbliżającej się wielkimi krokami Niedzieli Palmowej. Miłym akcentem był słodki poczęstunek w postaci pysznych domowych faworków.

Celem warsztatów było kultywowanie pięknej polskiej tradycji wielkanocnej, jak również integracja międzypokoleniowa.

ŚDS

Serdecznie dziękujemy organizatorom za zaproszenie.

Było bardzo wesoło, kolorowo i twórczo! J

M.Kwapisz

Może być zdjęciem przedstawiającym 9 osób