Czerwony dzień w Przedszkolu

W dniu 4 czerwca w połanieckich przedszkolach królował kolor czerwony.

Tego dnia wszystkie dzieci przyniosły na zajęcia owoce i warzywa w tym kolorze.

Na salach dominowały truskawki, jabłka, granaty, czereśnie, pomidory, papryczki,

rzodkiewki i wiele innych witaminowych pyszności. Dzieci wykonywały pyszne koktajle

owocowe, przygotowywały zdrowe kanapki oraz urządziły sobie degustację i poznawały smaki owoców i warzyw.

Czerwony dzień zakończył serię „kolorowych dni” w naszym przedszkolu

w ramach programu KIK 34, który realizowaliśmy od września.

Wszystkie kolory (fioletowy, pomarańczowy, żółty, biały, zielony, brązowy i czerwony), które raz w miesiącu dominowały

na salach nawiązywały do zdrowej żywności. Zachęcaliśmy dzieci do spożywania

zdrowych produktów – owoców, warzyw, wykonywania zdrowych kanapek,

past, twarożków, soków, sałatek jako źródła witamin i zdrowia.

Nasze przedszkolaki bardzo chętnie uczestniczyły w tych zajęciach,

z zaangażowaniem przynosiły produkty spożywcze, pomagały przystrajać swoje sale

i zawsze akcentowały dany kolor w swoim ubiorze. Dzięki programowi KIK 34 dzieci wiedzą,

co to jest zdrowa żywność, wiedzą, dlaczego powinny się zdrowo odżywiać

ale również prawidłowo rozpoznają kolory. W czasie zajęć „kolorowych dni”

nie brakowało na salach fajnych, wesołych zabaw z wykorzystaniem bibuł, serpentyn, balonów i skocznej muzyki.

Bardzo dziękujemy wszystkim rodzicom za zaangażowanie,

dobrą zabawę, miłą atmosferę i pyszne, zdrowe produkty podczas realizacji projektu.