W ramach Rocznego Planu Pracy Przedszkola Publicznego w Połańcu , w roku szkolnym 2016/2017 dzieci przy wsparciu rodziców poznają różne zawody. Od września spotkały się już z mechanikiem samochodowym, piekarzem, krawcową, zegarmistrzem, listonoszem, górnikiem a w marcu przyszedł czas na odkrycie tajników zawodu fryzjera. Dzieci mogły zobaczyć jak wykonuje się pielęgnacje włosów, oraz jak powstają wspaniałe fryzury.

Dnia 8 marca w Dzień Kobiet odbył się Festiwal fryzur. Rodzice, nauczycielki i panie woźne pomogli przygotować wszystkim dzieciom piękne fryzury. Każdy przedszkolak miał możliwość przejść się po czerwonym dywanie i pokazać swoje uczesanie. Fryzury były bardzo ciekawe – od prostych, tradycyjnych po niezwykle oryginalne upięcia. Pokaz cieszył się ogromnym zainteresowaniem a wszystkich modeli nagrodzono gromkimi brawami.

Serdeczne podziękowania kierujemy do mamy, Pani Moniki Antonik oraz Pani Agnieszki Adamczak, które przybliżyły dzieciom zawód fryzjerki oraz wyczarowały piękne fryzury dzieciom i paniom.

M. Mikoda